Vítejte na mém blogu jen a jen o celebritách:))

Srpen 2006

životopis lea

13. srpna 2006 v 15:40 Leonardo DiCaprio

Herec

Datum narození:11.11.1974
Místo narození:Hollywood, California, USA
Znamení: Štír

Leonardo se narodil Georgovi tvůrci a distributorovi komiksů a Irmelin sekretářce německého původu. Rodiče se rozvedli, když byl ještě malé dítě. První herecké zkušenosti získal v divadelní skupině "Mud People" na základní škole. Skutečné herecké zkušenosti získal během studia na střední škole, když natáčel reklamy a začal se objevovat v televizních seriálech.

Poprvé si zahrál televizním seriálu Santa Barbara (1988), pak následovaly seriály "Parenthood" (1990) v němž si zahrál s tehdy neznámou herečkou Thorou Birchovou a seriál Roseanne (1991). Svůj filmový debut uskutečnil v hororu "Critters 3" (1991). Po tomto filmu získal první dlouhodobější obsazení v roli mladého bezdomovce v televizním sitcomu "Growing Pains" (1991-1992). Pak se dostal do malé role po boku Drew Barrymore ve filmu Jedovatý břečťan "Poison Ivy" (1992). Díky těmto malým úspěchům získal roli dospívajícího chlapce Tobyho po boku Roberta De Niro ve filmu Život jednoho chlapce "This Boy's Life" (1993). Za peníze, které si vydělal hraním koupil matce dům s níž žil do svých 21 let.

Velkého úspěchu se mu dostalo v roli mentálně zaostalého chlapce po boku Johnnyho Deppa ve filmu Co žere Gilberta Grapea "What's Eating Gilbert Grape" (1993). Za svou roli získal Leonardo nominaci na Oscara a Zlatý Glóbus pro nejlepšího herce ve vedlejší roli.

V roce 1995 se Leonardo objevil ve třech celovečerních filmech, nejprve v hvězdně obsazeném westernu Rychlejší než smrt "The Quick and the Dead" s celebritami jako Sharon Stoneovou, Genem Hackmanem a Rusellem Crowem. Druhým bylo drama Úplné zatmění "Total Eclipse" v němž si zahrál hlavní roli bisexuálného básníka Arthura Rimbauda.Třetím celovečerním filmem byl Basketbalové deníky "The Basketball Diaries", kse si zahrál roli narkomana.

O rok později předvedl velmi dobrý výkon v roli Romea v novodobém zpracování Shakespearovy hry Romeo a Julie. Úspěch filmu přinesl Leonardovi mezinárodní slávu. S Meryl Streepovou a Robertem DeNiro si zahrál v psychologickém dramtu Marvinuv pokoj "Marvin's Room" (1996).

A pak to přišlo, Leonardo získal hlavní roli Jacka Dawsona ve veleúspěšném historickém romantickém dramatu Jamese Camerona Titanic (1997). Film s úžasnými filmovými efekty, který stál 200 miliónů dolarů získal 14 nominací na Oscara, 11 jich skutečně získal, což je mimo filmu Ben-Hur (1959) nejvíce v historii. Přestože Leonardo nebyl na Oscara nominovaný (kvůli čemuž následující rok nenavštívil jejich vyhlašování) se stal velmi žádaným hercem s honorářem 20 miliónů za film. Spolu s Kate Winsletovou získali obrovské množství fanoušků po celém světě. Film se stal jedním z nejvíce komerčně nejúspěšnějších do té doby s tržbami přes 400 miliónů dolarů.

Přes následující ohromující úspěchy se Leonardo pustil do dvojrole krále Ludvíka XIV a jeho dvojníka Philippa v dobrodružném dramatu Muž se železnou maskou "The Man in the Iron Mask" (1998). Přestože se úspěch tohoto filmu s Titanicem nedá srovnávat, stal se poměrně úspěšným. Stejný rok si ještě zahrál zhýčkaného filmovou hvězdu v komedii Woodyho Allena Celebrity.

Po dvouleté pauze si zahrál mladého amerického cestovatele Richarda ve filmu Pláž "The Beach". V roce 2002 si zahrál s Tomem Hanksem v kriminálním filmu Stevena Spielberga Chyť mě, když to dokážeš "Catch Me If You Can" a v akčním krimi Gangs of New York, po boku Cameron Diazové.

Leonardo měl vztah s modelkou Kristen Zangovou (1996-1998). Od roku 2000 začal chodit s brazilskou topmodelkou Gisčle Bündchenovou.Pak se rozešli pak se k sobě vrátili.hmm tak nevím jak to je těd..ale Leo měl prý románek a Lindsay Lohan.Kdo ví?
2004 The Aviator (producent) - Howard Hughes
2004 The Good Shepherd - James Wilson
2004 Alexander the Great - Alexander
2002 Chyť mě, když to dokážeš /Catch Me If You Can/ - Frank Abagnale Jr.
2002 Gangy New Yorku /Gangs of New York/ - Amsterdam Vallon
2002 Shirtless: Hollywood's Sexiest Men (TV) - sám sebe
2001 Concert for New York City (TV) - sám sebe
2001 Don's Plum bar /Don's Plum/ - Derek
2000 Pláž /The Beach/ - Richard
1998 Celebrity /Celebrity/ - Brandon Darrow
1998 Leo Mania (TV) - sám sebe
1998 Muž se železnou maskou /The Man in the Iron Mask/ - král Louis
XIV/Philippe
1998 Titanic: Breaking New Ground (TV) - sám sebe/Jack Dawson
1998 Beyond Titanic (TV) - sám sebe
1997 Directors: James Cameron (video) - sám sebe
1997 Titanic /Titanic/ - Jack Dawson
1996 David Blaine: Street Magic (TV) - sám sebe
1996 Marvinův pokoj /Marvin's Room/ - Hank
1996 Romeo a Julie /Romeo + Juliet/ - Romeo
1995 Úplné zatmění /Total Eclipse/ (TV) - sám sebe
1995 Úplné zatmění /Total Eclipse/ - Arthur Rimbaud
1995 Basketbalové deníky /The Basketball Diaries/ - Jim Carroll
1995 Rychlejší než smrt /The Quick and the Dead/ - Fee 'The Kid' Herod
1995 Les Cent et une nuits de Simon Cinéma - Un acteur muet a Hollywood
1994 The Foot Shooting Party
1993 Co žere Gilberta Grapea? /What's Eating Gilbert Grape/ - Arnie Grape
1993 Život jednoho chlapce /This Boy's Life/ - Toby
1992 Jedovatý břečťan /Poison Ivy/ - chlapík
1991-1992 Growing Pains (TV seriál) - Luke Brower
1991 Critters 3 /Critters 3/ - Josh
1991 Roseanne /Roseanne/ (TV seriál) - spolužák Darlene v epizodě: "Home-Ec"
1990 Parenthood (TV seriál) - Garry Buckman
1989 The New Lassie (TV seriál)
1988 Santa Barbara (TV seriál) - mladý Mason Capwell

životopis joshe

13. srpna 2006 v 15:37 Josh Hartnett

Herec

Datum narození:21.07.1978
Místo narození:San Francisco, California, USA
Znamení: Rak

Přestože se narodil v Kalifornii, vyrůstal v St. Paul ve státě Minnesota. Po rozvodu svých rodičů zůstal se svým otcem Danielem a nevlastní matkou Molly. Jeho největší vášní byl fotbal, ale po zranění kolena s fotbalem musel přestat. Jelikož byl neposedné dítě, tak jej teta zapsala do hereckého kroužku. Po pouhé zkušenosti z místního divadla a jediné reklamě se rozhodl odjet do Los Angeles, kde se rozhodl uskutečnit svou hereckou kariéru.

Z nebývalou rychlostí dostal svou první práci v televizním seriálu "Cracker" (1997). Ačkoliv dostal poměrně malou roli, dokázal na sebe upozornit. Svou debutovou filmovou roli získal v hororovém snímku "Halloween H20" (1998). Díky jeho kvalitnímu hereckému projevu dostal další práci ve scifi hororu Fakulta "The Faculty" (1998), kde si zahrál studenta herringtonské střední.

V roce 1999 si zahrál v romantické komedii Smrt panen "The Virgin Suicides" spolu s další mladou herečkou Kirsten Dunst. Díky této roli ne sebe upoutal pozornost Michaela Baye, který Joshe obsadil po boku Bena Afflecka v jeho veleúspěšném filmu z druhé světové války "Pearl Harbor" (2001). Přes skvělé filmové efekty a vynaložené finance na propagaci, přijala filmová kritika tento film vlažně. Brzy nato se objevil s Ewanem McGregorem ve válečném dramatu Černý jestřáb sestřelen "Black Hawk Down" (2001) v roli seržanta Matta Eversmanna.

Mimo akčních rolí se objevil také v komedii Do hola? "Blow Dry" (2001). Jeden z jeho posledních projektů byla romantická komedie 40 dnů a 40 nocí "40 Days and 40 Nights" (2002).

životopis kelly

13. srpna 2006 v 15:36 Kelly Clarkson

Zpěvačka

Datum narození:24.04.1982
Místo narození:Burleson, Texas, USA
Znamení: Býk

Kelly Clarkson je krásná, mladá vítězka soutěže American Idol (americké verze populární pěvecké soutěže Pop Idol), která ihned po svém vítězství doslova "pobláznila" celou Ameriku. Její debutové album nese název "Thankful" a prvním singlem se stala píseň "Miss Independent", kterou pro Kelly napsala Christina Aguilera.

Poslední čtvrtletí roku 2003 navíc Kelly věnuje své intenzivní propagaci v Evropě. Signály jsou jasné - zrodila se nová hvězda!

životopis hilary

13. srpna 2006 v 15:35 Hilary Duff

herečka, zpěvačka

Datum narození:28.09.1987
Místo narození:Houston, USA
Znamení: Váhy

Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet, a tak jako ve všem, i v něm byla výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film Casper Meets Wendy (Casper a Wendy), který ji pomohl ke slávě a úspěchu.

Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire. Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.

To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. První se jmenoval "Agent Cody Banks". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film Lizzie McGuire Movie (u nás jako Italské prázdniny), čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili.

Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis, natáčela film Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu), v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.

Tím Hilina kariéra rozhodně nekončí. V červenci 2004 (v USA) byl v kinech její další film - A Cindrella Story (Popelčin příběh) a v říjnu 2004 začíná točit film Hearth of Summer. Podle některých zpráv má další album vyjít tento rok, na její narozeniny.
2007Outward Blonde
Foodfight!
2006Material Girls
2005"100 Greatest Teen Stars" (mini TV Series)
Dvanáct do tuctu 2 (Cheaper by the Dozen 2)
Pan Božský (The Perfect Man)
2004In Search of Santa (V)
Nikdy to nevzdávej! (Raise Your Voice)
Moderní Popelka (A Cinderella Story)
2003Dvanáct do tuctu (Cheaper by the Dozen)
Italské prázdniny (The Lizzie McGuire Movie)
Agent Cody Banks (Agent Cody Banks)
2002Cadet Kelly (TV)
2000Slez ze stromu (Human Nature)
1999The Soul Collector(TV)
1998Playing by Heart
Casper Meets Wendy (TV)
1997True Women (TV)

životopis avril

13. srpna 2006 v 15:33 Avril Lavigne

Zpěvačka

Datum narození:27.09.1984
Místo narození:Napanee, Ontario, Canada
Znamení: Váhy

Avril není typickou mladou popovou princeznou, ve skutečnosti je přesný opak Britney Spears. Je divoká skejtařka, která má ráda punk-rokovou hudbu.

Avril má mladší sestru a staršího bratra. Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru. V tomto sboru zpívala do svých deseti let. Krátce poté, díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain.

Ve svých 13 letech začala psát své vlastní písně a hrát na kytaru. Brzy poté nahrála na videokazetu své hudební výkony a poslala je několika nahrávacím společnostem. Naštěstí si jí všiml šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L.A. Reid. Avril proto odjela do Manhattanu v New Yorku, kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu. Ona však chtěla být jiná, chtěla být umělcem, který je spojen s tvořením písní, jež zpívá. Proto se Avril rozhodla odjet na západní pobřeží do Los Angeles. Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem. To jí nechalo zcela volnou ruku a texty si proto Avril píše sama.

Spolu s Cliffem dokončili singl Complicated, který se stal ihned velkým hitem, jež válcoval žebříčky všech možných hitparád. Tento úspěch byl obrovský a Avril nazpívala debutové album "Let Go" (2002). Pět týdnů po vydání se stalo platinovým a jeho úspěch i nadále rostl.

Avril zpívá se svou kapelou, kterou tvoří bubeník Matthew Brann, bas kytarista Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld. Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska, Evropy a v Austrálie. V roce 2004 produkovala svoje album "Under My Skin", na kterém opět ukázala svůj talent.

15.7.2006 si Avril Lavigne vzala svého přítele, frontmana skupiny Sum 41, Derycka Whibleyho. Soukromý obřad se konal ve městě Montecito v Kalifornii. Avril byla s Deryckem zasnoubená přesně rok (zasnoubili se na dovolené v Benátkách).

životopis keiry

13. srpna 2006 v 15:32 Keira Knightley

Herečka

Datum narození:26.03.1985
Místo narození:Teddington, Middlesex, Anglie
Znamení: Beran

Je dcerou herce Willa Knightleyho a divadelní autorky Sharman Macdonaldové (její hru Zimní host zfilmoval Alan Rickman). Herectví se věnuje od dětství. Knightleyové byli pouhé tři roky, když poprosila svého otce, herce Willa Knightleye a matku, scénáristku Sharman Macdonaldovou, aby jí pomohli sehnat agenta. Poprvé si zahrála v televizním dramatu Royal Celebration, když jí bylo osm let. Hrála po boku Minnie Driverové a Ruperta Gravese.

Upoutala pozornost postavou nadšené fotbalistky Jules Paxtonové, za jejíž ztvárnění ve sportovní komedii Blafuj jako Beckham (r. G. Chadhaová) získala Cenu londýnských filmových kritiků pro novou herečku a Cenu za herecký výkon ex aequo na MF ženských filmů v Bordeaux.

Ztělesnila postavu Lary v nové TV verzi Doktora Živaga a v Hollywoodu se prosadila úlohou guvernérovy dcery Elizabeth Swann v divácky úspěšném dobrodružném snímku Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (2003, r. G. Verbinski). Účinkovala v krátkých filmech Deflation (2001, Splasknutí; r. Roger Ashton-Griffiths) a New Year's Eve (2002, Silvestr; r. Colin Spector). Byla oficiálním hostem MFF v Karlových Varech 2002.

Přestože v době natáčení filmu Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly oslavila teprve 18. narozeniny, má na svém kontě už několik významných filmů.

Jako Jackie Price zazářila roku 2005 ve filmu režiséra Johna Mayburyho, Svěrací kazajka (The Jacket), kde si zahrála po boku Adriena Brodyho. Keira Knightleyová četla scénář Svěrací kazajky když v Dublinu točila roli Guinevry ve středověkém akčním dramatu producenta Jerry Bruckheimera Král Artuš: "Byl to vzrušující, kreativní scénář a role, kterou jsem ihned přijala," vzpomíná Knightleyová, která se stala hvězdou filmového plátna po rolích ve filmech Blafuj jako Beckham nebo Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly:. "Ostatní scénáře, které jsem v té době dostala, byly různé variace na to samé: na pěknou, mírně nervózní Bitku, ale role Jackie je role raněné postavy, která potká muže potýkajícího se s traumatem. Není obvyklé, že by se ve filmech objevovali lidé, kteří jsou uprostřed nějakého sebezničujícího procesu."

Když měla Knightleyová den volna z natáčení Krále Artuše, přestože zrovna bojovala s nepříjemnou otravou jídlem, odjela do Londýna na schůzku s Mayburym a producenty, aby si promluvili o Svěrací kazajce. Zjistila ale, že se jedná o pracovní oběd: "Celou dobu jsem se snažila nezačít zvracet na lidi, se kterými jsem toužila pracovat na dalším filmu," říká herečka.

Mayburyho slova tenkrát jen málo pomáhala Knightleyové od pocitu nevolnosti: "Řekl mi, že si nemyslí, že bych se na roli hodila, a že mě nechce," říká Knightleyová, "V tu chvíli jsem neměla co ztratit. Pokud by mi tu roli nedal, znamenalo by to, že se dalších dvacet let budu mučit v korzetech. Požádala jsem ho, jestli mu můžu kousek přečíst. Souhlasil, a slíbil, že jestli jsem odhodlaná roli přijmout, že mě vezme. Přečetla jsem mu svou roli, měl ke mně pár poznámek, a pak mi dal své telefonní číslo a práci mi nabídl."

Ve stejném roce se dále objevila v roli Elizabeth ve filmu režiséra Joe Wrighta Pýcha a předsudek, za kterou byla nominována na Oscara a zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka. (režie Joe Wright). Pokračovala rolí modelky Domino Harvey, která opustí svou kariéru a stane se lovkyní lidí v akčním dramatu režiséra Tonyho Scotta, Domino.

Roku 2006 si znovu zahrála roli Elizabeth Swann ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže. Stejně jako v Pirátech z Karibiku: Prokletí černé perly se zde po jejim boku objevil Johnny Depp a Orlando Bloom. V současné době natáčí již třetí pokračování. Během přestávky při natáčení druhého a třetího dílu Pirátů z Karibiku odletěla do západní Evropy, kde natočila romantické drama Silk a další snímek Joea Wrighta Atonement.
2007Piráti z Karibiku - Konec světa (Pirates of the Caribbean 3)
Hedvábí (Silk)
2006Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest)
2005Domino
Svěrací kazajka (The Jacket)
Pýcha a předsudek (Pride and Prejudice)
2004Tulip Fever
Král Artuš (King Arthur)
2003Láska nebeská (Love Actually)
Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
2002Pure
Prďoši (Thunderpants)
Blafuj jako Beckham (Bend It Like Beckham)
2001Deflation
Díra (The Hole)
1999Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace)
1995Nevinné lži (Innocent Lies)
1994Vesnická aféra (A Village Affair)

životopis sandry

13. srpna 2006 v 1:54 Sandra Bullock

Herečka

Datum narození:26.07.1964
Místo narození:Arlington, Virginia, USA
Znamení: Lev

Sandra Bullock je starší dcerou učitele zpěvu Jahna a operní zpěvačky původem z Německa Helgy. Vyrůstala střídavě v Německu a USA se svými rodiči a svou o tři roky mladší sestrou Gesine. Již od dětství se předváděla v dětském sboru, jehož produkci měla na starosti její matka. Když byla ještě teenager, její rodina se přestěhovala zpátky do Washingtonu. Začala studovat střední školu Washington-Lee v Arlingtonu ve Virginii. Po absolvování v roce 1982, začala studovat herectví na East Carolina University v Severní Karolíně. Po úspěšném absolvování se přestěhovala do New Yorku, kde začala svou hereckou kariéru. Zde si zahrála v mnoha divadelních představeních. Její nejúspěšnější role byla pro nekomerční produkci "No Time Flat", za zpodobení jižní krásky získala pochvalnou kritiku. Po tomto úspěchu dostala malou roli v televizi ve filmu "Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman" (1989) a poté co se přesunula do Los Angeles, získala roli v nepříliš úspěšné televizní verzi "Working Girl".

I po tomto neúspěchu se stále držela v herecké branži, což ji přineslo první filmovou roli v "Love Potion No. 9" (1992). Následující rok se objevila v "The Thing Called Love" a v akčním trháku Sylvestera Stalloneho "Demolition Man". Ačkoli její role byla v podstatě skromná získal pozornost filmového producenta Joela Silverse, který ji doporučil režisérovi Janu de Bont.

De Bont zrovna obsazoval role pro nadcházející akční film s autobusem, který veze bombu, Sandra Bullock se mu zalíbila a rozhodl se ji vybrat pro roli Aniie. V obsazení do role Sandry naproti Keanu Reevesovi, se de Bond potýkal s velkým odporem od vedoucích pracovníků filmového studia, kteří si raději přáli nějakou baculatou blondýnku na tuto roli. Režisér vytrval a v roce 1994 ji obsadil do role ve filmu Nebezpečná Rychlost "Speed", jeden z nejúspěšnějších filmů, který doposud natočila. Film popohnal hereččinu slávu více nežli sama osobně očekávala a otevřel jí dveře k dalším významným rolím. Nejprve v hlavní roli ve filmu Síť "The Net", po dokončení filmu se svěřila, že si zamilovala Internet a elektronickou poštu.

Díky dveřím otevřeným dokořán si Sandra v roce 1996 vydělala 6 milionů dolarů. Poprvé na sebe upozornila v romantické komedii "While You Were Sleeping". Film byl kritikou a komerčně úspěšný, herečka pokračovala v rostoucí kariéře ve filmové adaptaci Johna Grishamse "A Time to Kill", kde si zahrála po boku Ashley Judd a Matthew McConaughey. Úspěch v tomto filmu byl poslední, který si mohla na chvíli užít, poté co prudce klesla ve filmech jako "In Love and War" (1996), "Two If By Sea" (1996) a možná taky "Speed 2: Cruise Control" (1997), které byly zklamáním.

Naštěstí pro Sandru se zdálo, že její diváci jí to prominuli a zapomenuli a ona se mohla mírně odrazit v následujících letech ve filmu "Hope Floats" (1998), který také náhodou byl první projekt její produkční společnosti Fortis Films, kterou založila. Ve stejný rok si také zahrála v další romantické komedii "Practical Magic", spolu s Nicole Kidman. Film jí poskytnul další skromný úspěch, jenž ji opět dostal na sedlo a proto Sandra pokračovala v další romantické komedii po boku Bena Afflecka v "Forces of Nature" (1999). Třebaže se film projevil kritikou i komerčně neúspěšný, Sandra získala zpět svou popularitu s mnoha projekty v roce 2000, včetně komedie "Gun Shy" a "28 Days", v komedii na sebe upozornila jako novinová redaktorka.

Následující role v "Miss Congeniality" (2000), jako agentku FBI ji donutili v rámci špionáže účastnit se soutěže Miss U.S.A. Hezká agentka se jí teda zůčastnila, proto aby zabránila bombovému útoku. O dva roky později se objevila v thrilleru "Murder By Numbers" a v dramatu "Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood" (2002).

Sandra Bullock se 16.7.2005 provdala za hvězdu televizní reality show Jesse Jamese. Svatba se konala na kalifornském ranči u Santa Barbary.
2003 Exactly 3:30 (producent)
2002 Láska s výstrahou /Two Weeks Notice/ (producent) - Lucy Kelson
2002 George Lopez (TV seriál, hlavní producent) - Amy
2002
Podivná tajemství /Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood/ - Siddalee Walker
2002 Vzorec pro vraždu /Murder by Numbers/ (producent) - Cassie Mayweather
2002 Thev 74th Annual Academy Awards (TV) - konferenciérka
2001 2001 Teen Choice Awards (TV) - sama sebe
2001 AFI's 100 Years, 100 Thrills: America's Most Heart-Pounding Movies (TV) -
sama sebe
2000 Celebrity Profile: Sandra Bullock (TV) - sama sebe
2000 Conversations with Jon Turteltaub (video) - sama sebe
2000 Slečna drsňák /Miss Congeniality/ (producent) - FBI Agent Gracie Hart
2000 My VH1 Music Awards (TV) - sama sebe
2000 Famous - sama sebe
2000 28 dní /28 Days/ - Gwen Cummings
2000
Stydlivý polda /Gun Shy/ (producent) - Judy Tipp
1999
Živelná pohroma /Forces of Nature/ - Sarah Lewis
1999 Action (TV seriál) - sama sebe v epizodě: "Blowhard"
1999 Trespasses (producent)
1998 Welcome to Hollywood - sama sebe
1998 Princ Egyptský /The Prince of Egypt/ (hlas) - Miriam
1998 Magická posedlost /Practical Magic/ - Sally 'Sal' Owens
1998 Making Sandwiches (režisérka, scénář) - Melba Club
1998 Přístav naděje /Hope Floats/ (hlavní producent) - Birdee Pruitt
1997
Nebezpečná rychlost 2: Zásah /Speed 2: Cruise Control/ - Annie Porter
1996
Láska a válka /In Love and War/ - Agnes 'Aggie/Ag' von Kurowsky
1996 Our Father (producent)
1996 Čas zabíjet /A Time to Kill/ - Ellen Roark
1996
Uloupená srdce /Two if by Sea/ - Roz
1996 Ruby Wax Meets (TV seriál) - sama sebe
1996 Muppets Tonight!(TV show) - sama sebe
1995 The Little Picture Show (TV show) - sama sebe
1995 1995 MTV Movie Awards (TV) - konferenciérka
1995 Síť /The Net/ - Angela Bennett
1995 Zatím co jsi spal /While You Were Sleeping/ - vypravěč/Lucy Eleanor 'Luce'
Moderatz
1994
Nebezpečná rychlost I /Speed/ - Annie Porter
1993
Amazonka v plamenech /Fire on the Amazon/ (video) - Alyssa Rothman
1993 Wrestling Ernest Hemingway - Elaine
1993 Demolition Man /Demolition Man/ - Lenina Huxley
1993 The Thing Called Love - Linda Lue Linden
1993
Záhadné zmizení /The Vanishing/ - Diane Shaver
1192
Když skončí party /When the Party's Over/ - Amanda
1992
Mafie a já /Who Do I Gotta Kill?/ - Lori
1992 Love Potion No. 9 - Diane Farrow
1990 Lucky/Chances (TV minoseriál) - Maria Santangelo
1990 Working Girl (TV seriál) - Tess McGill
1989
Posedlý penězi /Religion, Inc./ - Debby
1989 Who Shot Patakango? - Devlin Moran
1989 The Preppie Murder (TV) - Stacy
1989 Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman (TV)
- Kate Mason
1988 Starting from Scratch (TV seriál) - v epizodě: "Confidence Game"
1987 Hangmen - Lisa Edwards

životopis bena

13. srpna 2006 v 1:52 Ben Affleck

Herec

Datum narození:15.08.1972
Místo narození:Berkeley, California,USA
Znamení: Lev

Ben Affleck se narodil učitelce a rehabilitačnímu poradci jako starší ze dvou bratrů. Jeho mladší bratr Casey je také herec. Když byl velmi mladý, Benova rodina se přestěhovala do Bostonu a právě tady si zahrál první hereckou roli. Byla to role v televizním seriálu "The Voyage of the Mimi" (1984). V tomto seriálu se seznámil s Mattem Damonnem o dva roky starším hercem. Z obou se stali nejlepší kamarádi a dlouholetí spolupracovníci. Poté co Ben Affleck zanechal studia na dvou vysokých školách University of Vermont a California's Occidental College, vydal se do Hollywoodu. Začal se objevovat v televizních filmech a získal malou roli ve filmu "School Ties", kde se také objevil Damon.

Následovaly role ve filmech jako "Richard Linklater's Dazed", "Confused" (1993) a "Kevin Smith's Mallrats" (1995). V této době byli Ben Affleck a Damon Damon naštvaní, kvůli nedostatku kvalitních rolí. Nakonec se rozhodli, že napíší filmový scénář, kam by se mohli obsadit do hlavních rolí.

Benův bratr Casey ho seznámil s Gusem Van Santem, který režíroval Caseyoův film Zemřít pro... "To Die For". Van Sants se začal zajímat o jejich scénář Miramax a v roce 1997 z něj natočil příběh ustaraného matematického genia, žijícího v jižním Bostonu pod filmovým názvem Dobrý Will Hunting "Good Will Hunting".

Předtím, než se film dokončil, si ve stejný rok Ben Affleck zahrál v Hledám Amy "Chasing Amy", komiksový příběh umělce (Ben Affleck) který je zamilovaný do lesbičky (Joey Lauren Adams). Film byl dobře přijat kritikou, neboť hlavní roli zvládl Ben velmi dobře. Za scénář filmu Dobrý Will Hunting "Good Will Hunting", získal svého prvního Oscara. Spolu s Damonem se oba mladí muži proměnili, díky své snaze, v Hollywoodské zlaté chlapce. Benova reputace velmi vyrostla a začal být považován za jednoho z nejpopulárnějších mladých nadějných herců. Jeho sláva byla podporována zvýšenou aktivitou medií kolem trvajícího poměru s Gwyneth Paltrow.

V následujícím roce jsme jej mohli vidět v nejméně třech významných rolích, od vedlejší role Oskarové komedie "Shakespeare in Love", thrilleru "Phantoms" a veleúspěšný (návštěvností v kinech) "Armageddon". V roce 1999 pokračoval velmi aktivně ve své práci a objevil se v několika celovečerních filmech. Mohli jsme jej vidět jako nudného barmana v komedii 200 Cigaret "200 Cigarettes", jako nezvedeného ženicha v romantické komedii Živelná pohroma "Forces of Nature" a jako obchodníka s cennými papíry v drama Riziko "The Boiler Room. Konečně se opět setkal se Smithem a Damonem ve filmu "Dogma", nejkontroverznějším filmu roku 1999.

Ben Affleck se také objevil ve válečném filmu z druhé světové války "Pearl Harbor". Film se po uvedni stal číslem jedna v návštěvnosti. V prvním víkendu po uvedení do kin vydělal 75,2 milionů dolarů. Následně se vrátil zpět do Smithova kolektivu v Jay a mlčenlivej Bob vrací úder "Jay and Silent Bob Strike Back" (2001) v čele s Damonem v průkopnickém seriálu HBO "Project: Greenlight". Ben se vrátil zpět do Hollywoodské mašinérie ve filmech "Changing Lanes" a Nejhorší obavy "The Sum of All Fears", oba z roku 2002.

Masivní úspěch měli Ben a Damon ve filmu "Spider-Man" v létě roku 2002, kde si zahrál komixového superhrdinu. Následovala role "Daredevil". Jako přídavek k hraní a psaní scénářů i režíroval film "I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meathook, and Now I Have a Three- Picture Deal at Disney" (1993).
2006Truth, Justice, and the American Way
2005Man About Town
2004Fahrenheit 9/11 (Fahrenheit 9/11)
Přežít Vánoce (Surviving Christmas)
Táta na plný úvazek (Jersey Girl)
2003Výplata (Paycheck)
Láska s rizikem (Gigli)
Daredevil
2002Pomoc!!! Já mám rande (The Third Wheel)
Nejhorší obavy (The Sum of All Fears)
Ironie osudu / Incident (Changing Lanes)
2001Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (Jay and Silent Bob Strike Back)
Daddy and Them
Pearl Harbor
2000Nahoru, dolů (Bounce)
Joseph: King of Dreams
Falešná hra (Reindeer Games)
SNL Fanatic
Reindeer Games
Riziko (Boiler Room)
1999Dogma
Živelná pohroma (Forces of Nature)
200 cigaret (200 Cigarettes)
1998Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love)
Armageddon
Fantom (Phantom)
1997Dobrý Will Hunting (Good Will Hunting)
Vraždy po internetu (Office Killer)
Hledám Amy / Zoufalec (Chasing Amy)
Vem mě s sebou (Going All the Way)
1996Glory Daze
1995Flákači (Mallrats)
1993"Against the Grain" (TV seriál)
Omámení a zmatení (Dazed and Confused)
1992Školní vázanky / Školní pouta (School Ties)
Buffy, zabíječka upírů (Buffy the Vampire Slayer (nebývá uváděn))
1991Táta (Daddy (TV))
1988"The Second Voyage of the Mimi" (TV)
1987Hands of a Stranger (TV)
1986Wanted: The Perfect Guy (TV)
Daddy (TV)
1984"The Voyage of the Mimi" (TV seriál)
1981The Dark End of the Street (TV)

životopis julie

13. srpna 2006 v 1:44 Julia Roberts

Herečka

Datum narození:28.10.1967
Místo narození:Smyrna, Georgia, USA
Znamení: Štír

Julia Fiona Roberts spatřila poprvé světlo světa 28. října roku 1967. Dětství prožila v malém městě Smyrna v Georgii (USA) se svou matkou Betty-Lou, která působila jako herečka a pracovnice v církvi zatímco její otec Walter pracoval jako prodejce vysavačů, spisovatel a herec. Julia má dva starší sourozence - bratra Erica a sestru Lisu.

Julia nezažila příliš šťastné dětství. Ve čtyřech letech se jí rozvedli rodiče kvůli finančním potížím. Betty-Lou zůstala ve Smyrně s dvěma dcerami, kdežto Walter se společně se šestnáctiletým Ericem odstěhoval do Atlanty, kde po 6 letech zemřel na rakovinu. Kvůli silným brýlím a velké puse narážela často ve škole na posměšky od svých spolužáků. Později se ovšem rozhodla vzít svůj vzhled do vlastních rukou. Využila své velké pusy, ze které vytvořila "obchodní značku", sundala brýle, místo nichž začala používat kontaktní čočky, které ještě více zvýrazňovaly její kaštanové oči, a v neposlední řadě využila své vyšší postavy.

Jako malá holka si dlouho přála stát se veterinářkou a neměla ambice stát se herečkou. To se změnilo po dokončení Campbell High School ve Smyrně. Tehdy se Julia rozhodla spojit se svou setrou a bratrem v New Yorku, kde společně navštěvovali divadelní školu. Mezitím pracovala jako prodavačka obuvi. Zanedlouho podepsala smlouvu s modelingovou agenturou "Click", pro kterou pracovala do doby, kdy jí její bratr, který již působil ve filmovém průmyslu, přihrál její první roli ve filmu "Blood Red". Film nebyl zrovna úspěšný, ale díky němu se dostala do Hollywoodu. Ještě před tím si zahrála ve dvou televizních filmech. V roce 1988 si zahrála číšnici ve filmu "Mystic Pizza" a vedlejší roli ve filmu "Satisfaction" společně s Liamem Nelsonem. O rok později (1989) si zahrála ve filmu "Steel Magnolias" ( Ocelová magnólie ) společně se svým tehdejším snoubencem Dylanem McDermottem. Za roli v tomto filmu byla také poprvé nominovaná na Oscara, kterého ovšem získala o 12 let později.

V roce 1990, po natočení romantického filmu " Pretty Woman ", se z Julie stala herecká superstar a téměř přes noc se stala nejžádanější herečkou Hollywoodu. Noviny o ní psaly každý den a lidé po celém světě o ní mluvili. Najednou nemohla opustit svůj dům aniž by ji na každém kroku nedoprovázela ochranka před hordou reportérů a fotografů. Tato doba byla pro ní trpkou zkouškou, začala velmi hubnout a začalo se mluvit o její závislosti na drogách, či o její anorexii, což se nakonec nepotvrdilo.

Záchrana přišla po té, kdy se téhož roku setkala ve filmu "Flatliners" ( Hráči se smrtí ) s hercem Kieferem Sutherlandem. Kiefer opustil svojí ženu a děti a přestěhoval se k Julii. Vztah a zároveň skandál roku začal. V srpnu roku 1990 Julia a Kiefer oznámili svoje zasnoubení a v říjnu si Julia nechala k narozeninám na levé rameno vytetovat čínský symbol věčné lásky.

Jejich svatba byla naplánovaná na 14. června roku 1991, avšak sen se rozpadl po té, co se Julia dozvěděla o Kieferově vztahu se striptérkou Mandou Rice. Následně se Kiefer nechal slyšet, že sex s Julii byl jako spaní s mrtvolou. Julia zrušila svatbu, psychicky se zhroutila a musela být převezena do nemocnice. O pár dní později Julia utekla pryč před novináři do Irska s Kieferovým nejlepším přítelem Jasonem Patrickem a zlí jazykové spekulovali o plánované svatbě v Irsku. Mezitím se v kinech objevil úspěšný film " Sleeping with the enemy " (Noci s nepřítelem) . Po krátké době se Julia s Jasonem rozešli kvůli jeho nekončící vášni v pití piva. V této době se opět objevily zvěsti o Juliině závislosti na drogách.

Po úspěchu filmů jako "Sleeping with the enemy", "Dying Young" (Zemřít mladý) či "Hook" (1991) se Julia rozhodla vzít si od filmování delší přestávku. Během této pauzy strávila hodně času s Danielem Day -Lewisem. Na dva dlouhé roky Julia téměř zcela zmizela z pláten kin, kromě ne zrovna úspěšného filmu " The Player" (Hráč) z roku 1992. Najednou začali všichni spekulovat o návratu Pretty Women na filmové nebe. Okázalý návrat uskutečnila v roce 1993 v thrilleru " The Pelican Brief " (Případ Pelikán) na motivy knihy stejného názvu od Johna Grishama. Tvrdilo se, že John napsal knihu přímo pro Julii jako hlavní hrdinku, která ztvárnila studentku Darby Shaw . Po té ovšem natočila dosti nepovedené filmy jako " I love trouble " (Zbožňuju trable) nebo " Pret-a-Porter" .

V červnu roku 1993 se Julia poprvé provdala. Šťastný muž byl o deset let starší country zpěvák Lyle Lovett . Po několika týdenní známosti se objevili v kostele, kde vyslovili své "ano". Svatba přišla a zase odešla dříve než se začalo mluvit o rozvodu a děti, které by zachránily manželství a které si velmi přáli, nepřišly. V březnu roku 1995 pár oznámil, že se v dobrém rozešli. Rozvedli se po 21 měsících manželství, ale zůstali dobrými přáteli. Po té se začalo spekulovat o mnoha partnerech, kteří se objevovali po boku Julie - nejčastěji byli zmiňováni např.: Jason Patrick, Ethan Hawke, Richard Gere, či Matthew Perry ze sitcomu "Přátelé". Julia pokračovala v natáčení filmů jako " Something to talk about " (Síla lásky) , "Mary Reilly" a "Michael Collins". V této době se začalo povídat, že konec Juliiny kariéry je za dveřmi, její filmy nedosahovaly úspěchů jako v minulosti a začala se ztrácet ze stránek časopisů a médií. Také se objevovaly diskuze o následovnicích Julie, mezi kandidátkami byly například: Sandra Bullock, Julia Ormond nebo Julianne Moore. Ale Julia se vrátila s hlavou vzhůru, jak u ní bylo ostatně zvykem. V roce 1997 natočila úspěšný film " Conspiracy Theory " (Spiknutí) s Melem Gibsonem a velký hit " My Best Friend's Wedding " (Svatba mého nejlepšího přítele) .

Na konci 20. století byla pracovně velmi vytížená. Ve vánočním čase roku 1998 se objevil na plátnech kin film "Stepmom" (Druhá nebo první) a v létě roku 1999 do kin přišly dva filmy - "Notting Hill" a "Runaway Bride" (Nevěsta na útěku) . V prvním zmiňovaném si zahrála filmovou hvězdu Annu Scottovou, která se zamilovala do prodejce knih Hugha Granta a ve filmu "Runaway Bride" si Julia opět zahrála po boku Richarda Gera, a to poprvé od filmu "Pretty Woman". V roce 2000 měl v kinech premiéru film, který vznikl podle skutečné události - "Erin Brockovich", kde si zahrála sekretářku, která objeví ekologický skandál. Následně po premiéře se o Julii začalo mluvit jako o hlavní favoritce na držitelku Oscara. Její vysněný den přišel 25. března roku 2001, kdy se Julia poprvé v životě dočkala nejcennější ceny ve filmovém průmyslu. Tento film jí také vynesl post nejlépe placené herečky v Hollywoodu (20 miliónů USD) , který drží dodnes, i když už za film (Mona Lisa Smiles).

V tomto roce (2001) měly v kinech také premiéru 3 filmy: v březnu "The Mexican" ( Mexičan ) s Bradem Pittem, "America's Sweethearts" (Zlatíčka pro každého) přišel následně v červnu a ve vánočním čase to byl remake filmu "Ocean's Eleven" (Dannyho parťáci) . V tomto filmu si zahrála mezi jinými s Bradem Pittem & Georgem Clooneym. Tento film byl ve státech velkým hitem a na rok 2004 se plánuje natočení pokračování (Ocean's 12) . Rok 2001 nebyl pro Julii pouze radostný. V červnu Julia oznámila rozchod s přítelem Benjaminem Brattem po téměř 4letém vztahu. O rok později (4.7.2002) se ovšem provdala za kameramana Danny Modera, který byl ještě měsíc před svatbou ženatý. Rozešli se v dobrém a o svém vztahu k Benjaminovi Julia říká stále jen to nejlepší. V roce 2003 natočila dva filmy ve vedlejších rolích - "Full frontal" (Hollywood, Hollywood) a "Confessions of a dangerous mind" ( Milujte svého zabijáka ). I když první nesklidil velký úspěch, tak druhý přitáhl mnoho diváků. Na konci roku 2003 natočila film "Mona Lisa Smiles", který ovšem v USA příliš nesplnil očekávání.
Filmografie:
2003 Úsměv Mony Lisy /Mona Lisa Smile/ (hlavní producentka) - Katherine Watson
2002 Milujte svého zabijáka /Confessions of a Dangerous Mind/ - Patricia Watson
2002 Hollywood, Hollywood /Full Frontal/ - Catherine/Francesca
2002 Maid in Manhattan (hlavní producentka)
2002 The 74th Annual Academy Awards (TV) - sama sebe
2001 Dannyho parťáci /Ocean's Eleven/ - Tess Ocean
2001 America: A Tribute to Heroes (TV) - sama sebe
2001 Zlatíčka pro každého /America's Sweethearts/ - Kathleen 'Kiki' Harrison
2001 Joan Rivers: The E! True Hollywood Story (TV) - sama sebe
2001 The 73rd Annual Academy Awards (TV) - sama sebe
2001 Mexičan /The Mexican/ - Samantha Barzel
2000 In the Wild: Horsemen of Mongolia with Julia Roberts (TV) - sama sebe
2000 Erin Brockovich /Erin Brockovich/ - Erin Brockovich
2000 Ljuset haller mig sällskap - sama sebe
2000 Nature (TV seriál) - sama sebe v epizodě:"Wild Horses of Mongolia with Julia
Roberts"
1999 Law & Order (TV seriál) - Katrina Ludlow v epizodě:"Empire"
1999 AFI's 100 Years... 100 Stars (TV) - sama sebe
1999
Nevěsta na útěku /Runaway Bride/ - Maggie Carpenter
1999 Notting Hill /Notting Hill/ - Anna Scott
1998 Druhá nebo první /Stepmom/ (hlavní producentka) - Isabel Kelly
1998 In the Wild (TV) - sama sebe
1998 AFI's 100 Years... 100 Movies (TV) - sama sebe
1998 Sesame Street (TV seriál) - sama sebe
1998 Murphy Brown (TV seriál) - sama sebe v epizodě:"Never Can Say Goodbye"
1997 Spiknutí /Conspiracy Theory/ - Alice Sutton
1997 Svatba mého nejlepšího přítele /My Best Friend's Wedding/ - Julianne Potter
1996
Všichni říkají: Miluji tě /Everyone Says I Love You/ - Von
1996
Michael Collins /Michael Collins/ - Kitty Kiernan
1996
Mary Reilly /Mary Reilly/ - Mary Reilly
1996
Přátelé /Friends/ (TV seriál) - Susie Moss v epizodě:"The One After
the Superbowl"
1995
Síla lásky /Something to Talk About/ - Grace
1995 Before Your Eyes: Angelie's Secret (TV) - vypravěčka
1994 A Century of Cinema - sama sebe
1994
Pret-A-Porter /Pret-a-Porter/ - Anne Eisenhower
1994 Zbožňuju trable /I Love Trouble/ - Sabrina Peterson
1993 Případ Pelikán /The Pelican Brief/ - Darby Shaw
1992 Hráč /The Player/ - sama sebe/Marsha Kent
1991 Hook /Hook/ - Tinkerbell
1991
Zemřít mladý /Dying Young/ - Hilary O'Neil
1991
Noci s nepřítelem /Sleeping with the Enemy/ - Sara Waters/Laura Burney
1990 Hráči se smrtí /Flatliners/ - Rachel Mannus
1990 Pretty Woman /Pretty Woman/ - Vivian 'Viv' Ward
1989
Ocelové magnolie /Steel Magnolias/ - Shelby Eatenton Latcherie
1989 Blood Red - Maria Collogero
1988 Mystic Pizza - Daisy Arujo
1988 Baja Oklahoma (TV) - Candy Hutchens
1988 Satisfaction - Daryle Shane
1988 Miami Vice (TV seriál) - Polly Wheeler v epizodě:"Mirror Image"
1987 Crime Story (TV seriál) - Tracy v epizodě:"The Survivor"
1987 Firehouse - Babs
1986 Crime Story (TV) - adoptovaná dcera Torellose přítelkyně

životopis brada

13. srpna 2006 v 1:42 Brad Pitt

Herec

Datum narození:18.12.1963
Místo narození:Shawnee, Oklahoma, USA
Znamení: Střelec

Brad Pitt vyrůstal ve Springfieldu jako nejstarší ze tří dětí ve věřící rodině. Jeho otec se jmenoval Bill Pitt a vlastnil přepravní společnost, jeho matka byla školní poradkyně. Vystudoval Kickapooho střední školu, po střední škole začal studovat na Univerzitě v Missouri žurnalistiku, grafický a reklamní desing a reklamu.

Od dětství se velmi zajímal o film a vše kolem něj. Nakonec se rozhodl, že opustí školu a vydá se do Los Angeles, bez dokončeného vysokoškolského vzdělání. Kde si zahrál v jednom nepříliš úspěšném TV seriálu. Potom, aby si vydělal na herecké kurzy, věnoval se obvyklým zaměstnáním začínajících herců: prodával zmrzlinu, hlídal parkoviště a převlečen za kuře dělal živou reklamu. Zpočátku měl štěky pro reklamu a televizi, postupně se snažil dostat do filmu.

Brzy víře ve vlastní herecké schopnosti, která mu dodávala naději, podal pomocnou ruku jeho mladistvý sexy zjev. Dostal roli v prestižní reklamě na Levis a v seriálu Dallas, kde hrál přítele dcery Priscilly Presley. Odtud už byl jen krok na filmové plátno. Film Cutting Class sice za moc nestál, ale pro Brada Pitta se stal odrazovým můstkem k pozici filmové superhvězdy.

Vysoce ceněný režisér Ridley Scott jej obsadil do deanovské role floutka, který ve feministickém roadmovie Thelma a Louise dá Geeně Davisové poznat její první orgasmus a zároveň, jaké to je nechat se okrást o všechny peníze. Následovala hlavní role mladíka toužícího se přiblížit svému rokenrolovému idolu ve snímku Johnny Suede a film The Favor. Pak už vedla Pittova cesta pouze od úspěchu k úspěchu.

V Senzačním světě měl za partnerku Kim Basingerovou, režíroval ho Robert Redford v kritiky opěvovaném a zároveň vysoce diváckém dramatu Teče tudy řeka, čistě záporná role psychopata jej zbavila svazující nálepky milovníka a Interview s upírem mu konečně po boku Toma Cruise poskytlo status superhvězdy. Ten následující trháky jako Legenda o vášni, Sedm a Dvanáct opic (byl za ně nominován na Zlatý glóbus i Oscara) jedině potvrdily.

Brad Pitt se stal jedním z divácky nejpřitažlivějších mladých herců v Hollywoodu a People Magazine jej označil za Nejvíc sexy ze všech žijících mužských idolů.
Filmografie:
2004 Ocean's Twelve - Rusty Ryan
2004 Mr. and Mrs. Smith - Mr. Smith
2004 Trója /Troy/ - Achilles
2003 Sinbad: Legend of the Seven Seas (hlas) - Sinbad
2002 Shirtless: Hollywood's Sexiest Men (TV) - sám sebe
2002 Hollywood, Hollywood /Full Frontal/ - Brad
2002 E! Rank: 25 Toughest Stars (TV) - sám sebe
2002 Confessions of a Dangerous Mind - soutěžící
2001 Mexičan /The Mexican/ - Jerry Welbach
2001 Spy Game /Spy Game/ - Tom Bishop
2001 Dannyho parťáci /Ocean's Eleven/ - Rusty Ryan
2001 Growing Up Grizzly (TV) - Host/Narrator
2001 America: A Tribute to Heroes (TV) - sám sebe
2000 Podfu(c)k /Snatch/ - Mickey O'Neil
2000 Jackass (TV seriál) - sám sebe
2000 Jackass - sám sebe v episode: "The Abduction"
1999 Klub rváčů /Fight Club/ - Tyler Durden
1999 Being John Malkovich - sám sebe
1998 Thr Oprah Winfrey Show (TV seriál) - sám sebe v epizodě "Brad Pitt"
1998
Seznamte se, Joe Black /Meet Joe Black/ - Joe Black
1997 Town Meeting with Diane Sawyer: Celebrities vs. the Press (TV) - sám sebe
1997 Tichý nepřítel /The Devil's Own/ - Rory Devaney/Francis 'Frankie' McGuire
1997 The Dark Side of the Sun - Rick
1997
Sedm let v Tibetu /Seven Years in Tibet/ - Heinrich Harrer
1996
Spáči /Sleepers/ - Michael Sullivan
1995
Sedm /Se7en/ - detektive David Mills
1995 1995 MTV Movie Awards (TV) - konferenciér
1995
12 opic /Twelve Monkeys/ - Jeffrey Goines
1994
Laskavost /The Favor/ - Elliott Fowler
1994 Legenda o vášni /Legends of the Fall/ - Tristan Ludlow
1994 Interview s upírem /Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles -
Louis de Pointe du Lac
1994 Friends (TV seriál) - Will Colbert v epizodě: "The One With the Rumor"
1993
Pravdivá romance /True Romance/ - Floyd (Dick's Roommate)
1993 Kalifornia - Early Grayce
1992 Tales from the Crypt (TV seriál) - Billy v epizodě: "King of the Road"
1992 Cool World - detektiv Frank Harris
1992 Contact - Cox
1992 Teče tudy řeka /A River Runs Through It/ - Paul Maclean
1991 Two-Fisted Tales (TV) - Billy
1991
Thelma a Louisa /Thelma & Louise/ - J.D.
1991 Johnny Suede - Johnny Suede
1991
Cestou necestou /Across the Tracks/ - Joe Maloney
1990 Too Young to Die? (TV) - Billy Canton
1990 The Image (TV) - Steve Black
1990 Glory Days (TV seriál) - Walker Lovejoy
1989 thirtysomething (TV seriál) - Bernard v epizodě: "Love and Sex"
1989 Happy Together - Brian
1989 Growing Pains (TV seriál) - Jonathan Keith v epizodě: "Feet of Clay"
1989 Freddy's Nightmares (TV seriál) - Rick v epizodě: "Black Tickets"
1989 Cutting Class - Dwight Ingalls
1988 Dallas (TV seriál) - Randy v epizodě: "Marriage On The Rocks"
1988 Dallas (TV seriál) - Randy v epizodě: "Farlow's Follies"
1988 Dallas (TV seriál) - Randy v epizodě: "Brother, Can You Spare a Child?"
1988 A Stoning in Fulham County (TV) - Theodore 'Teddy' Johnson
1988 21 Jump Street - Peter v epizodě: "Best Years of Your Life"
1987 No Man's Land - číšník
1987 Less Than Zero - Preppie Kid at Fight
1987 Growing Pains - Jeffrey v epizodě: "Who's Zoomin' Who?"
1987 Another World - Chris
1986 Head of the Class - Chuck

životopísek linds

13. srpna 2006 v 1:41 Lindsay Lohan

Herečka

Datum narození:02.07.1986
Místo narození:New York, USA
Znamení: Rak

Lindsay Lohan se narodila 2.7. 1986 v New Yorku.Její první role byla ve filmu z roku 1998 Past na rodiče,kde si Lindsay zahrála rovnou dvoj roli-Annie a Hallie.Poté následovali né moc známé filmy Life-size a Get a Clue. V roce 2003 natočila bláznivou komedii Mezi námi děvčaty.Tento film odstartoval i její pěveckou kariéru.Následoval film Zpověd královny střední školy(2004) a potřeštěná komedie Protivný sprostý holky.V roce 2005 natočila film Můj auťák brouk...Linds už nechtěla hrát v teengerských filmech a tak natočila film Just my luck(jen trošku štěstí)ve kterém si zahrála s Chrisem Pine a kterém prohlásila že líbá víc než dobře.Jejím posledním filmem je zatím drama-Bobby.Film vypráví o atentátu spáchaného na senátora Roberta F.Kennedyho v roce 1968 a o tom co se dělo ten večer.V poslední době ale Linds ztrácí na popularitě.Na chvíly byla anorektičkou ale anorexii překonala a už začala normálně jíst.Filmy vyměnila za večírky s Paris Hilton a dokonce se o ní objevili i zprávy o použití kokainu a o tom že si chtěla podřezat žíly.To že Linds vyměnila filmy za večírky bude asi tím že už od 11 let stojí před kamerami a je pod neustálým dohledem novinářů.Její kariéra ji vlastně připravila o dětství a pubertu.Takže to Linds těd dohání těmi večírky až do rána..Přálelé i fanoušci mají strach aby si tímhle nezníčila svou kariéru která už visí na vlásku.Linds je krásná a nadaná tak doufejme že se z toho brzy dostane a bude točit ty skvělé filmy jako dřív..
Filmografie:
2006 Bobby
Jen trošku štěstí
Prairie Home Companion
2005 Můj auťák Brouk
2004 Protivný sprostý holky
Zpověď královny střední školy
2003 Mezi námi děvčaty
2002 Najděte stopu
2000 "Bette"
Life-Size
1998 Past na rodiče

životopis

13. srpna 2006 v 1:39 Angelina Jolie

Herečka

Datum narození:04.06.1975
Místo narození:Los Angeles, California, USA
Znamení: Blíženci

Angelina, celým jménem Angelina Jolie Voight, se narodila herečce Marcheline Bertrand a herci Jonu Voightovi. Do kontaktu s herectvím se dostala, již ve věku pěti let a to po boku svého otce v komedii režiséra Hal Ashbyho "Looking to Get Out". V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Od šestnácti let začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se v hudebních klipech od skupin Meatloaf, Lemonheads, Lenny Kravitz a Rolling Stones.

Mimo Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku studovala na New York University, kde si také poprvé zahrála v divadelní produkci. Po absolvování školy začala pracovat ve skupině UCLA School of Cinema. Zde také natočila svůj první studentský film pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Haven Voighta.

Jako herecký nováček se brzy objevila v malé filmové roli "Cyborg 2" (1993), film o kříženci člověka s robotem nebyl příliš úspěšný. O dva roky později získala první hlavní roli počítačového hackera v thrilleru Nebezpečná síť "Hackers", kde poprvé poznala chuť uznání. Ve filmu se seznámila se svým prvním manželem britským hercem Johny Lee Millerem. Vzali se krátce po natáčení. Na svatbu si Angelina vzala místo tradičních bílých šatů černé kožené kalhoty a bílou košili, na kterou napsala svou vlastní krví jméno svého nastávajícího. Tento vztah jim však nevydržel ani rok.

Po účinkování v několika průměrných filmech, jako komedie "Love in all there is"(1996) a krimi thriller Ruce od krve "Playing God" (1997), kde si zahrála po boku Davida Duchovnyho. Za roli Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace" získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na Emmy. Snímek, který ji vynesl do světa hvězd se jmenoval "Gia", autobiografické televizní ztvárnění kontroverzního života modelky Gii Carangiové. Za tento film získala druhý Zlatý Glóbus a nominaci na Emmy. Brzy po těchto úspěších se objevila v několika televizních talk show a objevila se na mnoha obálkách velkých časopisů.

Díky těmto úspěchům dostává velké množství nabídek významných rolí, nakonec se objevila po boku Gillian Anderson, Ellen Burstyn a Seana Conneryho v romantickém dramatu Podoby lásky "Playing By Heart" (1998). Následující rok se stala součástí dalšího kvalitně obsazovaného komedii Mikeho Newellse Bláznivá runway "Pushing Tin", zde si zahrála po boku Johna Cusacka a Billyho Boba Thorntona. Ačkoliv film neměl zápornou kritiku, nedokázal finančně úspět. Ve stejný rok si zahrála po boku Denzela Washingtona v thrilleru Sběratel kostí "The Bone Collector".

Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení "Girl, Interrupted" (1999). Zde hraje bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny spolu s Winona Ryder. Za tuto roli získala cenu Akademie a Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté se opět vdala, tentokráte za 45 letého herce Billyho Boba Thortona.

V roce 2000 se objevila v kriminálním příběhu se silnými auty 60 sekund, kde si zahrála po boku Nicolase Cageho. Rok 2001 byl pro Angelinu opravdu úspěšný, nejprve se objevila v thrilleru Sedmý hřích "Original Sin", v němž si zahrála po boku Antonia Banderase. Následně pěkně tvarovaná ve filmovém ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider, v hlavní roli Lary Croft stejnojmenném filmu "Lara Croft: Tomb Raider". Podle některých zdrojů se její manželství s Billy Bobem Thortonem v roce 2002 rozpadlo.Nyní žije s hercem Bradem Pittem s kterým má dcerku Shiloh Nouvel.Pořád však nejsou manželé.tak uvidíme jak to s nimi dopadne:-)ale moc jim to přeju.
Filmografie:
2004 Love and Honor - Catherine the Great
2004 Mr. and Mrs. Smith - Jane Smith
2004 Shark Tale - Lola
2004 Alexander - Olympias
2004 Sky Captain and the World of Tomorrow - kapitán Franky Cook
2004 Zloděj životů /Taking Lives/ - Illeana
2003 Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života /Tomb Raider 2/ - Lara Croft
2003 Hranice zlomu /Beyond Borders/ - Sarah Jordan
2002
Život nebo něco takového /Life or Something Like It/ - Lanie Kerigan
2002 E! Rank: 25 Toughest Stars (TV) - sama sebe
2001 The Big Breakfast (TV seriál) - sama sebe
2001 The 73rd Annual Academy Awards (TV) - konferenciérka (nejlepší vedlejší
role)
2001 Sedmý hřích /Original Sin/ - Julia Russell
2001 Larry King Live (TV show) - sama sebe v epizodě: "Larry King Weekend"
2001 Lara Croft - Tomb Raider /Lara Croft: Tomb Raider/ - Lara Croft
2000 60 sekund /Gone in Sixty Seconds/ - Sara 'Sway' Wayland
1999 Sběratel kostí /The Bone Collector/ - Amelia Donaghy
1999
Bláznivá runway /Pushing Tin/ - Mary Bell
1999 Narušení /Girl, Interrupted/ - Lisa Rowe
1999 AFI's 100 Years... 100 Stars (TV) - sama sebe
1998
Podoby lásky /Playing by Heart/ - Joan
1998 Zločin a trest v New York City /Hell's Kitchen/ - Gloria McNeary
1998
Gia /Gia/ (TV) - Gia Marie Carangi
1997 True Women (TV) - Georgia Virginia Lawshe Woods
1997 Ruce od krve /Playing God/ - Claire
1997 George Wallace (TV) - Cornelia Wallace
1996 Mojave Moon - Eleanor 'Elie' Rigby
1996 Love Is All There Is - Gina Malacici
1996 Foxfire - Margret 'Legs' Sadovsky
1995 Bez Důkazů /Without Evidence/ - Jodie Swearingen
1995
Nebezpečná síť /Hackers/ - Kate Libby
1993 Cyborg 2 - Casella 'Cash' Reese
1982 Lookin' to Get Out - Tosh