Vítejte na mém blogu jen a jen o celebritách:))

životopis bena

13. srpna 2006 v 1:52 |  Ben Affleck

Herec

Datum narození:15.08.1972
Místo narození:Berkeley, California,USA
Znamení: Lev

Ben Affleck se narodil učitelce a rehabilitačnímu poradci jako starší ze dvou bratrů. Jeho mladší bratr Casey je také herec. Když byl velmi mladý, Benova rodina se přestěhovala do Bostonu a právě tady si zahrál první hereckou roli. Byla to role v televizním seriálu "The Voyage of the Mimi" (1984). V tomto seriálu se seznámil s Mattem Damonnem o dva roky starším hercem. Z obou se stali nejlepší kamarádi a dlouholetí spolupracovníci. Poté co Ben Affleck zanechal studia na dvou vysokých školách University of Vermont a California's Occidental College, vydal se do Hollywoodu. Začal se objevovat v televizních filmech a získal malou roli ve filmu "School Ties", kde se také objevil Damon.

Následovaly role ve filmech jako "Richard Linklater's Dazed", "Confused" (1993) a "Kevin Smith's Mallrats" (1995). V této době byli Ben Affleck a Damon Damon naštvaní, kvůli nedostatku kvalitních rolí. Nakonec se rozhodli, že napíší filmový scénář, kam by se mohli obsadit do hlavních rolí.

Benův bratr Casey ho seznámil s Gusem Van Santem, který režíroval Caseyoův film Zemřít pro... "To Die For". Van Sants se začal zajímat o jejich scénář Miramax a v roce 1997 z něj natočil příběh ustaraného matematického genia, žijícího v jižním Bostonu pod filmovým názvem Dobrý Will Hunting "Good Will Hunting".

Předtím, než se film dokončil, si ve stejný rok Ben Affleck zahrál v Hledám Amy "Chasing Amy", komiksový příběh umělce (Ben Affleck) který je zamilovaný do lesbičky (Joey Lauren Adams). Film byl dobře přijat kritikou, neboť hlavní roli zvládl Ben velmi dobře. Za scénář filmu Dobrý Will Hunting "Good Will Hunting", získal svého prvního Oscara. Spolu s Damonem se oba mladí muži proměnili, díky své snaze, v Hollywoodské zlaté chlapce. Benova reputace velmi vyrostla a začal být považován za jednoho z nejpopulárnějších mladých nadějných herců. Jeho sláva byla podporována zvýšenou aktivitou medií kolem trvajícího poměru s Gwyneth Paltrow.

V následujícím roce jsme jej mohli vidět v nejméně třech významných rolích, od vedlejší role Oskarové komedie "Shakespeare in Love", thrilleru "Phantoms" a veleúspěšný (návštěvností v kinech) "Armageddon". V roce 1999 pokračoval velmi aktivně ve své práci a objevil se v několika celovečerních filmech. Mohli jsme jej vidět jako nudného barmana v komedii 200 Cigaret "200 Cigarettes", jako nezvedeného ženicha v romantické komedii Živelná pohroma "Forces of Nature" a jako obchodníka s cennými papíry v drama Riziko "The Boiler Room. Konečně se opět setkal se Smithem a Damonem ve filmu "Dogma", nejkontroverznějším filmu roku 1999.

Ben Affleck se také objevil ve válečném filmu z druhé světové války "Pearl Harbor". Film se po uvedni stal číslem jedna v návštěvnosti. V prvním víkendu po uvedení do kin vydělal 75,2 milionů dolarů. Následně se vrátil zpět do Smithova kolektivu v Jay a mlčenlivej Bob vrací úder "Jay and Silent Bob Strike Back" (2001) v čele s Damonem v průkopnickém seriálu HBO "Project: Greenlight". Ben se vrátil zpět do Hollywoodské mašinérie ve filmech "Changing Lanes" a Nejhorší obavy "The Sum of All Fears", oba z roku 2002.

Masivní úspěch měli Ben a Damon ve filmu "Spider-Man" v létě roku 2002, kde si zahrál komixového superhrdinu. Následovala role "Daredevil". Jako přídavek k hraní a psaní scénářů i režíroval film "I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meathook, and Now I Have a Three- Picture Deal at Disney" (1993).
2006Truth, Justice, and the American Way
2005Man About Town
2004Fahrenheit 9/11 (Fahrenheit 9/11)
Přežít Vánoce (Surviving Christmas)
Táta na plný úvazek (Jersey Girl)
2003Výplata (Paycheck)
Láska s rizikem (Gigli)
Daredevil
2002Pomoc!!! Já mám rande (The Third Wheel)
Nejhorší obavy (The Sum of All Fears)
Ironie osudu / Incident (Changing Lanes)
2001Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (Jay and Silent Bob Strike Back)
Daddy and Them
Pearl Harbor
2000Nahoru, dolů (Bounce)
Joseph: King of Dreams
Falešná hra (Reindeer Games)
SNL Fanatic
Reindeer Games
Riziko (Boiler Room)
1999Dogma
Živelná pohroma (Forces of Nature)
200 cigaret (200 Cigarettes)
1998Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love)
Armageddon
Fantom (Phantom)
1997Dobrý Will Hunting (Good Will Hunting)
Vraždy po internetu (Office Killer)
Hledám Amy / Zoufalec (Chasing Amy)
Vem mě s sebou (Going All the Way)
1996Glory Daze
1995Flákači (Mallrats)
1993"Against the Grain" (TV seriál)
Omámení a zmatení (Dazed and Confused)
1992Školní vázanky / Školní pouta (School Ties)
Buffy, zabíječka upírů (Buffy the Vampire Slayer (nebývá uváděn))
1991Táta (Daddy (TV))
1988"The Second Voyage of the Mimi" (TV)
1987Hands of a Stranger (TV)
1986Wanted: The Perfect Guy (TV)
Daddy (TV)
1984"The Voyage of the Mimi" (TV seriál)
1981The Dark End of the Street (TV)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama