Vítejte na mém blogu jen a jen o celebritách:))

Leden 2007


životopis erdogana

31. ledna 2007 v 19:52 Erdogan Atalay

herec, scénárista

Datum narození:22.09.1966
Místo narození:Hannover, Německo
Znamení: Panna
Tento pozoruhodný herec se narodil 22. září 1966 ( čtvrtek) v Hannoveru. Jeho matka je Němka, otec je Turek. Erdogan Atalay vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká. První kontakt s herectvím měl v osmnácti letech ve hře " Mohu s Vámi pracovat ?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry " Aladin a kouzelná lampa." Jeho působení se však omezovalo na statování v komparsu, ale protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v jedenadvaceti letech studovat scénické umění na Hamburské univerzitě.

Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburských divadlech. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka Greca v seriálu pro mládež s názvem " Hudba po troškách."( Muzik groschenweise). Dále se objevil v seriálech Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun… Největší úspěch však získal až v roli tureckého vrchního komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11, kde začal hrát od roku 1996. V roce 2000 si zahrál hlavní roli v televizním filmu "Maximální rychlost", byla to postava poštovního doručovatele Markuse Schneidera.

Erdogan Atalay má rád adrenalinové sporty, mezi jeho koníčky patří jízda na kolečkových bruslích, tu uplatnil i ve filmu Maximální rychlost, dále je to potápění , seskoky s padákem, rád jezdí na koni, i když, jak sám říká na tuto zálibu mu nezbývá moc času a je vděčný, když si v seriálu Kobra 11, může na koni zajezdit. Erdogan je vášnivý domácí kutil. Další jeho velkou zálibou jsou auta. Vlastní veterána Spitfire MK3 z roku 1969, Masserati a BMW. Nebezpečí se nebojí, mnoho krkolomných scén v seriálu Kobra 11 natáčel sám bez zastoupení kaskadéra. Jako například skok z vrtulníku v epizodě Děti slunce, skok z Veletržní věže v Kolíně nad Rýnem v epizodě - Láska až za hrob, a mnoho dalších.

Erdogan Atalay se věnuje se také psaní, píše knihu Ali a Baba, a některé předlohy k epizodám v Kobře 11, např. epizoda s názvem Mat. Se svojí životní partnerkou Astrid Ann Marií Pollmannovou žije střídavě v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem.

Jeho Semir Gerkhan je synem tureckých rodičů, vyrůstal v Berlíně a stal se členem policejního sboru dálniční policie. Díky svému klidnému a diplomatickému jednání je u kolegů oblíben. Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Dokáže se také postavit za kamaráda.

Co se Erdoganovi na roli Semira líb? " Semir je kliďas, nebojí se riskovat a převzít odpovědnost za životy druhých. Je mi hodně podobný. Na mé roli je nejzajímavější , co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi dovolují ukázat různé stránky její povahy. Tento vývoj neustále pokračuje a Semir tak získává zajímavou osobnost."

Na setkání Fan Clubu v srpnu 2002 nám Erdogan prozradil že spolu s Ann Marií čekájí dítě. 22.11.2002 přišla na svět císařským řezem v 8,52 Amira Pauleta Melisande. 13.8.2004 se Erdogan s Ann Marií oženil, svatba se konala v Berlíně. Erdogan se věnuje také různým akcím na pomoc postiženým a nemocným dětem.
Filmografie:
2002 Alibaba ...
2002 Maximum Speed - Renn' um dein Leben! ...Markus Schneider
2000 Liebe pur


fotky jenny

29. ledna 2007 v 18:13 Jenna Dewan
,

životopis-jenna

29. ledna 2007 v 18:04 Jenna Dewan

herečka

Datum narození:03.12.1980
Místo narození:Hartford, Connecticut, USA
Znamení: Střelec
Jenna Dewanová pochází z Hartfordu, Connecticut, a vyrůstala v Dallasu, Texas. Již v pěti letech začala s tancováním, studovala balet a moderní tanec. Jako teenager si tvrdě prosazovala svoji taneční kariéru, vyhrála několik školních přeborů a ocenění. Poté začala studovat na Univerzitě v Jižní Kalifornii, zatímco současně tančila v hudebních videoklipech s takovými umělci jakými jsou např. Mandy Mooreová a Tony Braxtonová.

Byla obsazena do videa Janet Jacksonové nazvaného Doesn't Really Matter a poté jí bylo nabídnuto turné s Janet, což ji donutilo opustit studia na univerzitě a věnovat se tanci profesionálně. Svůj filmový debut realizovala snímkem Waterborne (2005, r. Ben Rekhi) a poté si zahrála v hororovém filmu Tamara (2005, r. Jeremy Haft). Následující rok se objevila ve filmu Tančím, abych žil (Take the Lead, 2006, r. Liz Friedlander) s Antonio Banderasem a ve filmu Let's Dance po boku Channinga Tatuma.
Filmografie
: 2006 Let's Dance (Step up) ...Nora Popis filmu
2006 On the Set: Step Up ...Host
2006 Step Up BET Music Special ...Host
2005 Tamara ...Tamara Riley 2005 Waterborne ...Devi
2004 "Joey" ...Tanya
2004 "Quintuplets" ...Haley

životopis radhy

29. ledna 2007 v 17:33 Radha Mitchell

Herečka

Datum narození:01.01.1973
Místo narození:Melbourne, Victoria, Austrálie
Znamení: Kozoroh
Už od střední školy hraje na divadle a v TV, kde účinkovala v jedné sezóně populárního seriálu Neighbours (1996-97, Sousedé) a jako host vystoupila v řadě seriálů, např. All Together Now (Všichni spolu) a The Flying Doctors (Létající doktoři).

Ve filmu se prosadila hned svojí první úlohou, jako lesbická studentka Danni v nízkorozpočtové komedii Láska a jiné katastrofy (r. E.-K. Croghanová). Její nejvýznamnější rolí je zatím redaktorka Syd, která je vtažená do milostného vztahu se svojí sousedkou, v oceňovaném nezávislém snímku Velké umění (r. L. Cholodenková)
.Filmografie:
2005 silent hill
2002 Smrtící žár (Dead Heat) ...Charlotte LaMarr Popis filmu
2001 2001 IFP/West Independent Spirit Awards, The ...Herself
2001 Vzpoura (Uprising) ...Mira Fuchrer Popis filmu
2001 When Strangers Appear ...Beth 2000 Cowboys and Angels ...Jo Jo
2000 Černočená tma (Pitch Black) ...Carolyn Fry Popis filmu
1999 Kick ...Tamara Spencer
1998 Cleopatra's Second Husband ...Sophie
1996 Love and Other Catastrophes ...Danni 1995 Halifax f.p: My Lovely Girl ...Sarah
1985 Neighbours ...Catherine O'Brien (1996-1997)

Zajímavosti:

Cvičí jógu a navíc je vegetariánka.

Od roku 1997 žije v LA.


foto katie

27. ledna 2007 v 13:47 Katie Holmes

životopis katie

27. ledna 2007 v 13:38 Katie Holmes

Herečka

Datum narození­:18.12.1978
Mí­sto narození­:Toledo, OH, USA
Znamení­: Střelec
Kate Noelle Holmes vyrůstala v malém městečku Toledu ve státě Ohio, jako nejmladší z pěti dětí (má tři sestry a jednoho bratra). Navštěvovala Notre-Dame Academy, katolickou školu pro dívky. Svou první roli dostala ve školním divadelním představení. V šestnácti letech navštívila každoroční setkání Mezinárodní modelingové a talentové asociace v New York City. Zde jí uviděl manažer talentů Al Onorato, který ji poslal na konkurz do Los Angeles na novou epizodu seriálu Ledová bouře "The Ice Storm"(1997), kde získala roli Libbets Casey. Film Ledová bouře vyhrál cenu za nejlepší scénář na filmovém festivalu v Cannes.

V roce 1997 se Katie zúčastnila konkursu na významnou roli v její kariéře, Joey Potterové v televizním seriálu Dawsonův svět "Dawson's Creek". Při konkursu natolik oslnila Kevina Williamsona, spisovatele a tvůrce Dawsonova světa, že ji do role velmi rád obsadil. Po dokončení střední školy Notre-Dame Academy v červnu 1997 začala pracovat na natáčení tohoto seriálu. Seriál získal nejen velmi dobrou kritiku, ale i velmi vysokou sledovanost.

Zanedlouho poté se objevila v druhé filmové roli, tentokráte v thrilleru Podezřelé chování "Disturbing Behavior"(1998), kde si zahrála po boku Jamese Marsdense a Nicka Stahla. Mezi kritikou neměl film valný úspěch, ale v návštěvnosti kin to bylo naopak a Katie získala za svou roli Rachel Wagnerové na udělování cen MTV Movie Awards 98 cenu za "Průlom v ženské roli".

Dalším filmem byla velmi kladně přijatá krimikomedie"Go" od režiséra filmu Swingers, Douga Limana. Film pojednává o příležitostném obchodníkovi s drogami Simonovi, který si chce vyjet s kamarády do Las Vegas a uplatí kolegyni Ronnu, aby za něj vzala službu v supermarketu. Dívka nutně potřebuje peníze na nájem, a proto, když se u její pokladny objeví televizní herci Adam a Zack, nezaváhá. Plán je jednoduchý - sežene pro ně drogy místo Simona a vydělá pár špinavých, zato bezpracných babek. Teorie je jasná a přehledná, praxe temná a nevyzpytatelná. Zvláště když s dodavatelem "zboží" nejsou žádné žerty a zákazníci spolupracují s policií. Podobně vzrušující a nebezpečné chvilky zažívá Simon se svými kamarády v Las Vegas. Prohraje hromadu peněz, při sexu s párem odrostlých svatebních družiček zapálí hotel, pak ukradne sportovní auto a nakonec postřelí majitele vykřičeného podniku. Vzrušující návštěva Las Vegas se mění v boj o holý život. Pohnuté okamžiky prožívají i herci Adam a Zack, kteří byli kvůli vlastním drogovým hříškům donuceni spolupracovat s policií jako provokatéři. To ale zdaleka není to nejhorší, co je v té noci čeká, protože také policejní důstojníci se angažují v podomním přímém prodeji na principu hry "letadlo". Všechny tři příběhy se pochopitelně s neodvratitelnou osudovostí a tarantinovskou rafinovaností spojí ve velkolepém, napínavém a zároveň komickém finále.

Posledním filmem, který Katie natočila před začátkem další řady seriálu Dawsonův svět byl snímek Kevina Williamsonse Pomsta "Teaching Mrs. Tingle". Tři studenti ve filmu drží svou učitelku jako rukojmí, protože se nechovala zrovna pěkně.

V průběhu natáčení druhé řady Dawsonova světa, vyhrála konkurs na roli Hannah Greenové ve filmu Skvělí chlapi "Wonder Boys", který režíroval Curtis Hanson. Zde si zahrála po boku Michaela Douglase, který hraje Grady Trippova spisovatele a učitele na vysoké, jehož život začíná být v krizi. Jeho žena ho opustila, trpí nedostatkem tvůrčí inspirace, jedna jeho studentka (Katie) se do něj zamilovala. Film získal mnoho nominací na Zlatý glóbus, Oskara a mnoho dalších ocenění.

V průběhu natáčení Dawsonova světa, si zahrála ve filmu Téměř dokonalý zločin "The Gift" s Cate Blanchett, Giovanni Ribisi a Keanu Reevesem. Ve filmu si Katie zahrála mladou bohatou nymfomanku, kterou najdou uškrcenou u rybníka. V dramatu Joela Schumachera "Phone Booth" si zahrála Pamelu McFadden. Film pojednává o newyorkském novináři, který zvedne zvonící sluchátko v telefonní budce a cizí hlas mu oznámí, že pokud zavěsí, bude okamžitě zastřelen. Červená tečka za zaměřovače, která se mu usadí uprostřed čela, dokazuje, že tajemný muž, který má pro našeho hrdinu připraveno několik úkolů, si nedělá legraci. V dalším filmu "Abandon", kde hraje dívku trpící nepříjemnými vizemi o svém bývalém milenci.
Ve zkratce:
Výška: 172 cm
Otec: Marty Holmes, právník
Matka: Kathleen Holmes, v domácnosti
Střední škola: Notre Dame Academy, Toledo, Ohio
Univerzita: Columbia University, New York
Bydliště: Wilmington, North Carolina
Sourozenci: 3 sestry, 1 bratr; je nejmladší v rodině
Filmografie:
2003 The Singing Detektive - Nurse Mills
2002 2002 MTV Movie Awards (TV) - sama sebe
2002 Pieces of April - April Burns
2002 Abandon - Catherine Burke
2002 Phone Booth - Pamela McFadden
2002 Total Access 24/7 (TV seriál) - sama sebe
2000 2000 MTV Movie Awards (TV) - konferenciérka
2000 Téměř dokonalý zločin /The Gift/ - Jessica King
2000 Skvělí chlapi /Wonder Boys/ - Hannah Green
1999 1999 MTV Movie Awards (TV) - Herself
1999 Dawsonův svět /Dawson's Creek: Behind the Scenes/ (TV) - Joey Potter
1999 Pomsta /Teaching Mrs. Tingle/ - Leigh Ann Watson
1999 Muppets From Space - Josephine 'Joey' Potter
1999 Go /Go/ - Claire Montgomery
1998 Hercules (TV seriál - hlas) - Sagittarius
1998 Podezřelé chování /Disturbing Behavior/ - Rachel Wagner
1998 Dawsonův svět /Dawson's Creek/ (TV seriál) - Josephine 'Joey' Potter
1997 Ledová bouře /The Ice Storm/ - Libbets Casey

životopis nicka

27. ledna 2007 v 13:30 Nick Stahl

Herec

Datum narození­:05.12.1979
Mí­sto narození­:Dallas, Texas, USA
Znamení­: Střelec
Nick se na stříbrném plátně poprvé objevil ve filmu Muž bez tváře, ve kterém si zahrál s Melem Gibsonem. Od té doby tento herec obsadil role v několika úspěšných filmech včetně válečného dramatu Terrance Malicka Tenká červená linie. Největší uznání kritiků a nominaci na Oscara si vysloužil snímkem V ložnici (In the Bedroom, 2001, r. Todd Field). Mrazivý výkon podal také ve filmu režiséra Larryho Clarka Bully (2001).

Stahl se narodil v texaském městě Harlington a vyrostl v Dallasu. Ve svých čtyřech letech začal účinkovat v dětských divadelních hrách. Jeho první profesionální rolí byl Robert Fortier v televizním filmu Stranger at my Door, kterého si zahrál v deseti letech. Krátce poté si zahrál v dalším televizním filmu A Woman with Past.

Roli mladého chlapce ve filmu Muž bez tváře získal v konkurzu, kde měl několik tisíc hereckých konkurentů. V roce 1994 si připsal na konto další televizní film Incident in a Small Town a Disneyho celovečerní fantasy western Machři. Kromě toho hrál také v dramatu Nejlepší máma a nezávislém filmu Eye of God, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance.

Nick Stahl si zahrál v kritiky uznávaném televizním seriálu Carnivale (2003) a ve filmu Terminátor 3: Vzpoura strojů (Terminator 3: Rise of the Machines, 2003, r. Jonathan Mostow).

V roce 2005 si zahrál ve filmu režiséra Roberta Rodrigueze, Sin City - město hříchu. Objevil se zde jako Roarke junior/Žlutej parchant. V příběhu Johna Hartigana (Bruce Willis), "Ten žlutej parchant" je protivníkem Roark junior, šílený psychopat, který po rvačce s Hartiganem upadne do kómatu. Jeho otec však najme nejlepší odborníky, aby ho dali opět dohromady. Díky několika vedlejším efektům se však z Rourka juniora stává Žlutej parchant - stvůru tak odporná, žlutá a vysloveně zavánějící jako celá jeho osobnost.
Filmografie:
2004 Terminator 3: Redemption ...John Connor
2003 Bookies ...Toby
Popis filmu 2002 Wasted ...Chris 2001 Šikana (Bully) ...Bobby Kent Popis filmu
2001 V ložnici (In the Bedroom) ...Frank Fowler Popis filmu
2001 Sleepy Time Gal, The ...Morgan
1998 Disturbing Behavior ...Gavin Strick
1998 Tenká červená linie (The Thin Red Line) ...Private First Class Edward Beade Popis filmu
1997 Eye of God ...Tom Spencer
1996 My Son Is Innocent ...Eric Sutter
1994 Safe Passage ...Simon Singer


životopis claire

27. ledna 2007 v 13:06 Claire Danes

Herečka

Datum narození­:12.04.1979
Mí­sto narození­:New York, New York, USA
Znamení­: Beran
Claire se narodila v New Yorku, ve čtvrti Manhattan, kde také vyrůstala. Její otec je počítačový konzultant a matka textilní návrhářka. Od dětství studovala moderní tanec a už v 10 letech se zapsala na kurzy herectví na Lee Strasberg Theatre Institute. První zkušenosti s divadlem prožila na mimobroadwayských jevištích. Jejím debutovým filmem byl Sny o lásce "Dreams of Love" (1990), režírovaný Milošem Formanem.

Tou dobou jí bylo teprve jedenáct let, přesto v herectví pokračovala. Následovala malá role v televizním seriálu Zákon a pořádek "Law & Order" (1992). O dva roky později byla vybrána pro významnější roli v seriálu Tak tohle je můj život "My So-Called Life", ve kterém si zahrála patnáctiletou Angelu Chase. Za svůj výkon získala ocenění Zlatý globus a nominaci na cenu Emmy, což výrazně pomohlo k růstu její herecké kariéry.

První významná filmová role přišla v romantickém dramatu Malé ženy "Little Women" (1994), kde si zahrála po boku Winony Ryder, Gabriel Byrne, Kirsten Dunst a Susan Sarandon. Následující rok se objevila ve dvou filmech, nejprve v romantickém dramatu opět s Winonou Ryder Co si ušít do výbavy "How to Make an American Quilt" a následně v romantické komedii Domů na svátky "Home for the Holidays".

V roce 1996 přišel průlom v novodobém zpracování Shakespearovy hry Romeo a Julie "Romeo and Juliet", kde si Romea zahrál Leonarda DiCaprio. Za své skvělé ztvárnění Julie získala cenu MTV pro nejlepší herečku roku. Pak následovalo několik méně úspěšných filmů jako thriller "U-Turn" (1997) s Jennifer Lopez, thriller Vyvolávač deště "The Rainmaker" (1997) s Mattem Damonem a Danny DeVitem a komedie Polská svatba "Polish Wedding" (1998).

Další úspěch přišel v nejnovějším přepisu klasického románu Victora Huga Bídníci "Les Misérables" (1998). Film v němž si v hlavních rolích si zahrál Geoffrey Rush a Uma Thurman se natáčel v Praze. V roce 1999 vytvořila dvě hlavní role ve filmech Parchanti nebo poldové? "The Mod Squad" a Téměř bez šance "Brokedown Palace". Po menší pouze se objevila v mini-roličce úspěšného filmu Hodiny "The Hours" (2002) s Nicole Kidman, Meryl Streep a Julianne Moore v hlavních rolích.

Předchozí úspěchy však neznamenali nic v porovnání s hlavní rolí Kate Brewster ve velkorozpočtovém akčním sci-fi thrilleru Terminátor 3: Vzpoura strojů "Terminator 3: Rise of the Machines". Ve filmu si zahrála po boku superstar Arnolda Schwarzeneggera, Nickca Stahla a Kristanny Loken. Po uvedení filmu do kin se z Claires stala opravdová Hollywoodská celebrita o které psaly téměř všechny prestižní časopisy.

Claire měla románek s hudebníkem Andrewem Dorffem, hercem Mattem Damonem a v současné době s australským rockerem Benem Lee. Přestože se její rodina přestěhovala do Kalifornie, ona zůstala v New Yorku, kde si koupila podkrovní byt. Když zrovna nepracuje, věnuje se studiu a tanci.
Filmografie:
2007 Evening ...Young Ann 2007 Stardust ...Yvaine 2006 Flock, The ...Allison Laurie 2005 Family Stone, The ...Julie Morton 2005 Shopgirl ...Mirabelle Buttersfield 2004 Stage Beauty ...Maria 2004 Terminator 3: Redemption VG) archive footage) ...Kate Brewster 2004 Terminator 3: Redemption ...Kate Brewster 2003 It's All About Love ...Elena 2003 Rage In Placid Lake, The ...Girl at Seminar 2003 Terminátor 3: Vzpoura strojů (Terminator 3: Rise of the Machines) ...Kate Brewster Popis filmu 2003 Terminator 3: Rise of the Machines VG) archive footage) ...Kate Brewster 2003 Terminator 3: Sky Net Database ... 2002 Hours, The ...Julia Vaughan 2002 Igby (Igby Goes Down) ...Sookie Sapperstein Popis filmu 2002 Brilliant But Cancelled ... 2002 Hodiny (The Hours) ...Julia Vaughan Popis filmu 2002 Brilliant But Cancelled archive footage) ... 1999 Mod Squad, The ...Julie Barnes 1999 Brokedown Palace ...Alice Marano 1998 Misérables, Les ...Cosette 1998 Polish Wedding ...Hala 1997 Mononoke-hime voice: English version) ...San 1997 Rainmaker, The ...Kelly Riker 1997 U Turn ...Jenny 1997 Mononoke-hime ...San 1996 I Love You, I Love You Not ...Daisy/Young Nana 1996 Romeo a Julie (Romeo + Juliet) ...Juliet Popis filmu 1996 To Gillian on Her 37th Birthday ...Rachel Lewis 1995 Home for the Holidays ...Kitt Larson 1995 How to Make an American Quilt ...Young Glady Jo Cleary 1995 Pesky Suitor, The ...Lisa 1995 Dead Man's Jack ... 1994 Malé ženy (Little Women) ...Beth March Popis filmu 1994 "My So-Called Life" ...Angela Chase 1993 Geoffrey Beene 30 ...Girl 1992 "Lifestories: Families in Crisis" ...Katie Leiter 1990 "Law & Order" ...Tracy Brandt 1990 Dreams of Love ... 1975 "Saturday Night Live" ...Host


životopis eda

27. ledna 2007 v 12:49 Edward Speleers

herec

Datum narození:21.12.1987
Místo narození­:Chichester, Anglie
Znamení­: Střelec
Edward John Speleers se narodil 21. 12. 1987 v St. Richards Hospital, Chichester, Anglie. Je jedináček a jeho rodiče jsou rozvedení. Matka se přestěhovala do Španělska a otec pracuje jako finanční konzultant v Londýně.

Vyrůstal ve West Sussexu a už od malička ho bavilo hraní. Ve škole se věnoval divadlu, hrál například Hamleta nebo Richarda III. Letos (tedy v roce 2006) úspěšně dokončil školu Eastbourne College.

Jeho první role předkamerou byla v krátkém snímečku s názvem Metropolis novozélandského režiséra Charlie Bleakleyho. Účastnil se castingu na roli Petra k filmu Letopisy Narnie, ale tu získal William Moselley. Pak to zkoušel na castingu na film Hannibal Rising, kde usiloval o hlavní roli mladého Hannibala Lectera.

O nějaký ten rok později byl ale pozván na casting na hlavní roli prvního dílu předpokládané trilogie Eragon. A Edward vyhrál a konečně se dočkal hlavní role. Povedlo se mu zvítězit nad 180 000 dalšími adepty na tuto roli.

Zajímavosti k filmu Eragon
Edward Speleers vyhrál roli Eragona nad 180000 dalšími uchazeči.

Ian McKellen a Patrick Stewart dostali nabídku hrát Broma, ale oba museli odmítnout kvůli svým závazků k filmu X-Men - Poslední vzdor (2006)

Alex Pettyfer dostal nabídku hrát Eragona, ale odmítl - zčásti taky kvůli tomu, že se natáčelo v Budapešti a Pettyfer má strach z létání.

Christopher Paolini, autor předlohy, si chtěl v tomto filmu zahrát cameo roli (válečníka, kterému během bitvy o Farthen Dur setli hlavu). Bohužel nemohl, protože v době natáčení propagoval svou knihu na evropském turné.


životopis winony

27. ledna 2007 v 11:36 Winona Ryder

Herečka

Datum narození­:29.10.1971
Mí­sto narození­:Winona, Minnesota, USA
Znamení: Štír
Winona vyrůstala v severní Kalifornii, když jí bylo deset celá rodina se přestěhovala do Petalumy po dlouhodobé šikaně od spolužáků. V 11-ti letech se stala členem "American Conservatory Theatre" (divadelní konservatoř), brzy poté se pokusila v konkursu o filmovou roli dcery Jona Voightse v "Desert Bloom", ale neúspěšně. Svou první debutovou roli získala ve 14-ti letech ve filmu "Lucas" (1986).

Příchod popularity po jejím vystoupením sebevražedné teenagerky v černé komedii "Beetlejuice" (1988), ji velmi rychle zajistilo pozici jedné z nejvíce pravidelně obsazované herečkou v Hollywoodu. Winona pokračovala v hraní několika neobvyklých rolí, například "Heathers"(1989), "Great Balls of Fire"(1989) (ve kterém si zahrála s Jerry Lee Lewisem, prvním manželem), "Edward Scissorhands"(1990), a "Mermaids"(1990).

Na počátku devadesátých let přešla Winona z tenagerských rolí na role vyžadující větší vyspělost. Nejprve v roli řidičky taxi ve filmu "Night on Earth" (1991) a posléze ve filmové adaptaci Stokerova románu Dracula,

V roli milenky Antonia Banderase si zahrála ve filmu "The House of the Spirits". Ještě větší úspěch přišel v milostném dramatu Martina Scorseseho Věk nevinnosti "The Age of Innocence" (1993) . Film z prostředí New Yorku 1871,ve věku přísných konvencí a rituálu se pokusili porušit zavedená pravidla. V tomto filmu si zahrála spolu s Danielem Day-Lewisem a Michelle Pfeifferovou. Za tuto roli byla Winona nominována na Oskara v kategorii nejlepší herečka hrající vedlejší roli.

Druhou nominaci na Oskara tentokráte pro nejlepší herečku získala v následujícím roce za její zpodobení Jo March ve filmu Malé ženy "Little Women" (1994). Film ze šedesátých let devatenáctého století. Ve stejný rok herečka získala naprosto odlišnou roli v "Reality Bites"(1994) ve kterém si zahrála Lelainu Pierce. Podobnou roli získala také v "How to Make an American Quilt" (1995).

Následující role ve velice očekávaném a recenzovaném Vetřelec: Vzkříšení "Alien Resurrection" (1997).V dalším pro Winonu zlomovém snímku, kde si nejen zahrála (Susannu Kaysen), ale stala se jeho hlavní producentkou bylo drama Narušení "Girl, Interrupted" (1999). Film se odehrává v roce 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová (Winona) je stejná jako mnoho jejích vrstevníků - zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje "nerozpoznatelné narušení osobnosti", "projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot"- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet - pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila - k sobě samé.
Ve zkratce:
Otec - Michael
Matka - Cindy
Sourozenci - Sunyata, Jubal, Yuri
Výška -175 cm
Filmografie:
2004 Srdce je zrádná děvka (Heart Is Deceitful Above All Things, The) ...Psychologist Popis filmu 2002 2002 MTV Movie Awards ...Herself - Presenter 2002 Mr. Deeds - náhodný milionář (Mr. Deeds) ...Babe Bennett Popis filmu 2002 S1m0ne (S1m0ne) ...Nicola Anders Popis filmu 2001 73rd Annual Academy Awards, The ...Herself - Presenter: song \'I\'ve Seen It All\' 2001 Zoolander (Zoolander) ...Herself Popis filmu 2000 Podzim v New Yorku (Autumn in New York) ...Charlotte Fielding Popis filmu 1999 V kůži Johna Malkoviche (Being John Malkovich) ...Herself Popis filmu 1999 Narušení (Girl, Interrupted) ...Susanna Kaysen Popis filmu 1998 Celebrity ...Nola 1996 68th Annual Academy Awards, The ...Herself - Presenter: \'Dead Man Walking\' Song 1996 Looking for Richard ...Lady Anne 1995 67th Annual Academy Awards, The ...Herself - Nominee: Best Actress in a Leading Role 1995 How to Make an American Quilt ...Finn Dodd 1994 Malé ženy (Little Women) ...Jo March Popis filmu 1993 Věk nevinnosti (The Age of Innocence) ...May Welland Popis filmu 1993 House of the Spirits, The ...Blanca Trueba 1991 Night on Earth ...Corky 1990 Střihoruký Edward (Edward Scissorhands) ...Kim Popis filmu 1990 Welcome Home, Roxy Carmichael ...Dinky Bossetti 1989 Great Balls of Fire! ...Myra Gale Brown 1989 Heathers ...Veronica Sawyer 1988 Beetle Juice ...Lydia 1987 Square Dance ...Gemma Dillard 1986 Lucas ...Rina