Vítejte na mém blogu jen a jen o celebritách:))

orlando

1. února 2007 v 19:23 |  Orlando Bloom
Od chvíle, kdy se Orlando Bloom představuje jako elf Legolas v Pánovi prstenů a zazářil v pirátech z Karibiku, nenechal nikoho na pochybách, že kope první Hollywoodskou ligu. V megafilmu Trója znovu potvrdil, že ve svých devětadvaceti letech už s nikým jiným než s Hollywoodskými esy nehraje...
Mám ohromné štěstí na režiséry i herce. Brada Pitta obdivuji stejně jako Johnnyho Deppa, s kterým jsem hrál v Pirátech. Oba jsou skvělí profesionálové a lidé.Cením si u nich především to, že jako hezouni nezůstali jen u laciných filmů a orientují se i na charakterové role. V tomhle se určitě budu řídit podle nich. "
Orlando je blázen do adrenalinových sportů. Při natáčení Pána prstenů se doslova vyřádil ve všem, co Nový Zéland nabízel, od potápění přes skoky padákem, bungee jumping, paragliding, surfování i snowboarding. Přitom snad nemá v těle kost, kterou by si doposud nezlomil- páteř, žebra, nos, obě nohy, ruku, zápěstí, prst na noze i na ruce, třikrát měl dokonce prasklou lebku. Má celý seznam poranění a tvrdí, že nehody přitahuje.
Rok předtím, než začal natáčet Pána prstenů , chtěl kamarádovi otevřít vzpříčené dveře ve třetím patře. Vylezl na verandu, šlápl vedle, a spadl z okapu. Chybělo jen málo a mohl skončit na vozíčku. Díky vynikajícím lékařům chodí. "Měl jsem víc štěstí, než rozumu. Byl jsem blázen, do všeho sem se vrhal po hlavě, teď se už ale hlídám.
Jako Legolas se musel Orlando naučit jezdit na koni, šermovat s dvěma meči najednou, osvojit si elfský způsob myšlení a boje, který je založen na starověých evropských a asijských bojových uměních. " Všechno jsem to zvládl, teď ale už o každém riskantním pohybu víc přemýšlím, taková zlomená páteř člověka vystraší. Je fakt, že se mi všechno moc hodilo, jak při Pirátech , tak při natáčení Tróji."
kom podědil herecký talent, těžko říct. Orlanda a jeho o dva roky starší sestru vychovávala v Anglii matka Sonia poručník Colin Stone. Otec Harry Bloom se moc doma neohřál. Byl legendární postavou antiapartheidu v Jižní Africe, pracoval po boku Nelsona Mandely a byl vězněn pro svoje přesvědčení. Když bylo Orlandovi 13, matka mu řekla, že jeho biologický otec je Colin.
V 16 se Orlando odstěhoval do Londýna a pokoušel se hrát. První malé role dostával nejprve v televizních seriálech. Než dostal stipendium na akademii British American Drama , dva roky chodil do divadla pro začínající herce National Youth Theatre. V roce 1997 mu vyneslo jeho první nezapomenutelné vystoupení ve filmu Wilde zajímavé nabídky na další snímky. tehdy dvacetiletý herec dal ale přednost divadlu a tři roky navštěvoval prestižní Guildhall School Of Music and Drama . Na jevišti vytvořil řadu klasických rolí, hrál v Shakespearově Večeru tříkrálovém i v Čechovově Rackovi.
roky poté Orlanda objevil pro svou triologii Pána prstenů režisér Peter Jackson, hned po ní natočil s Ridley Scottem film Černý jestřáb sestřelen a od té doby bez přestání pracuje na nových projektech. Po Království nebeském a Elizabethtownu natočil druhé pokračování Pirátů a právě dokončuje třetí. Pořád žije v Londýně, kde, když nenatáčí, tráví volný čas s kamarády, chodí po antikvariátech. Je velký fotbalový fanda a obdivovatel Davida Beckhama, takže nyní místo Manchesteru United fandí Real Madridu.
Říká se, že pohledný angličan z Canteburry má snad nejvíc fanynek. "Jistěže mě to těší,. Mám ženy rád. Jsou krásné a zasluhují si být hýčkány. Ale člověk by to neměl přehánět. " míní Orlando, který se rozešel se svojí láskou Kate Bosworthovou a chodí s Kirsten Dunst , se kterou hrál v Elizabethtownu. " Hlavní je pro mě pořád hraní. To miluji. Stačí jeden převlek a stanu se někým jiným. Abych to teda shrnul: Jsem šťastný chlapík a jsem za to moc vděčný..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

máte doma pejska nebo kočičku?

pejska:-)
kočičku:-)
oba:-)
nikoho:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama