Vítejte na mém blogu jen a jen o celebritách:))

životopis meni

3. února 2007 v 1:27 |  Mena Suvari

Herečka

Datum narození:09.02.1979
Místo narození:Newport, Rhode Island, USA
Znamení: Vodnář
Mena se narodila jako nejmladší dítě ze čtyř vysloužilému psychiatrovi Andovi a zdravotní sestře Candice, její sourozenci jsou tři bratři pracující v armádě. Nejprve začínala kariérou modelky, když trošku zalhala o svém věku (ve dvanácti tvrdila, že jí je třináct), což jí pomohlo podepsat smlouvu na pět let s modelingovou agenturou.

V průběhu studia střední školy balancovala mezi modeligem a učením, ale nakonec školu úspěšně dokončila a přestěhovala se s rodiči do Los Angeles. Předtím než pronikla v Hollywoodu, se Mena objevila v mnoha úspěšných televizních show. Získala dvě různé role v televizním seriálu "Boy Meets World" (1995, 1996) a dalším role v televizních seriálech z nemocničního prostředí "ER" a "Chicago Hope", kde si zahrála dospívající dívku nakaženou virem HIV.

V první výraznější roli si zahrála ve filmu "Nowhere" spolu s Denise Richards. Její další role Coty Pierce, objekt sériového vraha v thrilleru Sběratel polibků "Kiss the Girls" (1997), kde si zahrála po boku Ashley Judd a Morgana Freemana.

Podruhé Mena zazářila ve filmu Carrie 2: Zuřivost "The Rage: Carrie 2" rolí Lisy Parkerové. Opravdovou bombou v její kariéře se stala role Heather v kultovním filmu teenagerů Prci, prci, prcičky "American Pie" (1999), díky němuž se ona i její spoluherečka Shannon Elizabeth stali velmi populární.

Z nevinné mladé dívky se stala divoká žena Angela v Americké kráse "American Beauty" (1993), ve filmu , který získal Oskara prokázala své všestranné herecké schopnosti. Přestože Mena nebyla nominovaná na Oskara, získala nominaci britské akademie pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Mena se také vrátila do dob své působnosti modelky a pokryla mnoho stránek několika časopisů, včetně Cosmopolitanu a Vanaty Fair. Ve filmu Křupan "Loser" (2000) se opět objevila po boku spoluherce z Prci, prci, prcičky Jasona Biggse, v "Sugar and Spice" (2001) si opět zahrála roztleskávačku na střední škole.

Mena se vdala za staršího 38letého kameramana Roberta Brinkmanna. Zajímavé na tom je, že věkový rozdíl jejích rodičů je 24 let.
Filmografie:
2002 Šňup (Spun) ...Cookie Popis filmu
2001 Mušketýr (The Musketeer) ...Francesca Bonacieux Popis filmu
2000 2000 MTV Movie Awards ...Herself - Presenter
2000 Křupan (Loser) ...Dora Diamond Popis filmu
2000 American Virgin ...Katrina Bartalotti
1999 Americká krása (American Beauty) ...Angela Hayes Popis filmu
1999 Rage: Carrie 2, The ...Lisa Parker
1999 Atomic Train ...Grace Seger
1998 Slums of Beverly Hills ...Rachel Hoffman
1997 Zkurvená nuda (Nowhere) ...Zoe, Zero\'s Girlfriend Popis filmu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

brambůrky nebo popcorn?:-D

brambůrky
popcorn
podle situace=-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama